logo jotul
Wkłady kominkowe Gorzów

Wkłady kominkowe Gorzów

Wkłady kominkowe odpowiadają za zapewnienie efektywności ogrzewania i bezpieczeństwa korzystania z paleniska. Są odporne na działanie bardzo wysokich temperatur i uszkodzenia mechaniczne. Jest to też element zapewniający estetyczny wygląd paleniska. Dostępne są wkłady stalowe i żeliwne.

Stalowe wkłady kominkowe są wyłożone płytkami szamotowymi, które mają gromadzić ciepło. Żeliwne modele mają przezroczyste szyby, które są łatwe w utrzymaniu czystości. Mogą być bogato zdobione i mieć wiele kształtów. Właściwy montaż wkłady kominkowego powinien rozpocząć się od przygotowania dolnej części kominka poprzez osadzenie wkładu na podmurówce lub fabrycznej podstawie. Należy pamiętać, że podłoże musi być niepalne. Następnie należy wypoziomować obudowę wkładu i połączyć czopuch z kominem. Kolejnym krokiem jest przyłączenie rury i wykonanie próbnego palenia. Sprawdzenie szczelności instalacji jest bardzo ważne, ponieważ pozwala upewnić się, że jest ona bezpieczna dla użytkowników lub poprawić ewentualne błędy.

Wybierając wkład kominkowy należy zwrócić uwagę na rodzaj i jakość materiałów, z których jest wykonany. Tworzywo powinno być odporne na korozję i duże różnice temperatur. Najtrwalsze są wkłady o grubych ściankach. Ważny jest też sposób, w jaki powietrze będzie doprowadzane do wkładu kominkowego. Taką cyrkulację zapewniają otwory w drzwiczkach lub specjalny króciec z podłączeniem doprowadzającym powietrze z zewnątrz. Jednym z najważniejszych parametrów wkładu jest jego moc. Ten parametr zależy od budowy produktu i waha się między 4 a 18 kW. Obecność systemów wymuszonego ruchu powietrza świadczy o większej mocy. O tym, jaką moc powinien mieć wkład decyduje kubatura pomieszczenia, w którym ma się znajdować oraz jego główny cel. Wkłady, które mają stanowić główne lub wspomagające źródło ciepła powinny mieć większą moc. Produktom do celów dekoracyjnych wystarczy niewielka moc.

Nasza firma od wielu lat sprzedaje wkłady kominkowe. Przygotowaliśmy szeroką ofertę, w której każdy znajdzie produkt spełniający jego oczekiwania. Mamy szerokie grono bardzo wymagających, zadowolonych klientów, którzy chętnie polecają nasze usługi. Zapewniamy najwyższe standardy obsługi i fachowe doradztwo. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego.

kominki z Norwegii