logo jotul
Montaż kominków Szczecin

Montaż kominków Szczecin

Jeśli szukają Państwo specjalistów, którzy zajmują się montażem kominków w Szczecinie i okolicy, to zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Od wielu lat działamy w tej branży, dzięki czemu wiemy, jak szybko i precyzyjnie założyć instalację, żeby była bezpieczna dla użytkowników. Pomagamy wybierać produkty, które najlepiej sprawdzą się w danym pomieszczeniu – będą efektywne i ekonomiczne. Dostępne są piece kominkowe, wkłady i inne akcesoria.

Wiele osób marzy o palenisku w domu. Należy jednak pamiętać, że kluczowy jest odpowiedni montaż kominka, który zapewni jego właściwą pracę. Ponadto powinny być spełnione wymagania, bez których montaż takiej instalacji będzie niemożliwy. Należy przestrzegać przepisów przeciwpożarowych, które zezwalają na montaż kominka w budynkach mieszkalnych: jednorodzinnych, w budowie zagrodowej i rekreacji indywidualnej, w niskich budynkach wielorodzinnych. Wynika to z konieczności zapewnienia drożności szybu kominowego, który odpowiada za odprowadzanie spalin.

Miejsce montażu kominka w większości przypadków nie może być wyznaczone dowolnie. Kominek powinien być umieszczony w bezpośrednim sąsiedztwie komina z przewodem mającym co najmniej 4 metry długości. Ściany, w których montowane jest palenisko muszą być wykonane z niepalnych materiałów i zabezpieczone płytami izolacyjnymi. Szczegóły związane z zamontowaniem takiej instalacji mogą się różnić w zależności od rodzaju paleniska. Już na etapie planowania należy zdecydować, czym ma być ono zasilane. Inne warunki należy spełnić do gazowych palenisk, inne do opalanych drewnem i biopaliwem.

Zlecając nam montaż kominka mogą Państwo liczyć na najwyższe standardy obsługi i merytoryczne wsparcie na każdym etapie realizacji. Zatrudniamy wysoce wykwalifikowanych fachowców, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje. Dzięki temu wiedzą, jak dobrać właściwe materiały i zamontować każdy rodzaj paleniska. Pracujemy w oparciu o zaawansowany technologicznie sprzęt, co przekłada się na precyzję wykonania. Mają Państwo pytania? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego. Opowiemy o szczegółach i warunkach współpracy. Świadczymy usługi klientom indywidualnym i firmom. Zapewniamy szybkie terminy realizacji.

kominki z Norwegii